Walgreens category check
Current Walgreens deodorant prices
Use this Walgreens-focused page as a recent price starting point, then compare Amazon options and the all-store tracker before checkout.

Current Walgreens indexed price
$9.79
Dove Men+Care Deodorant Stick Clean Comfort. Checked Sep 28, 2026, 7:49 AM.
Check Walgreens sourceCompare before checkout
Walgreens vs other indexed deodorant prices
Comparable results are ranked by normalized price per oz. Results with different or missing units remain reference checks.
Walmart
$4.98
Degree Antiperspirant Deodorant 72-Hour Sweat & Odor Protection Sexy Intrigue Antiperspirant Deodorant For Women with Body Heat Activated Technology, 2.6 oz
- Unit
- $1.92/oz
- Checked
- Sep 28
CVS
$5.79
Degree Advanced 72-Hour Motionsense Antiperspirant & Deodorant Stick, Sexy Intrigue, 2.6 OZ
- Unit
- $2.23/oz
- Checked
- Sep 28
Walgreens
$9.79
Dove Men+Care Deodorant Stick Clean Comfort
- Unit
- $3.26/oz
- Checked
- Sep 28
Sam's Club
$11.01
Degree Men Antiperspirant Deodorant, Cool Rush, 2.7 oz., 5 pk.
- Unit
- $4.08/oz
- Checked
- Sep 28
Whole Foods Market
$13.99
Schmidts Deodorant, Rose Vanilla Deodorant, 2.65 OZ
- Unit
- $5.28/oz
- Checked
- Sep 28
Dollar Tree
$1.25
Arm & Hammer Essentials Deodorant Towelettes, 30 ct.
- Unit
- 30 ct
- Checked
- Sep 28
Different or missing unit; confirm pack size at the source.
Open retailer sourceBJ's
$18.99
Dove Men+Care Antiperspirant Deodorant Dry Spray - Extra Fresh, 3 pk./3.8 oz.
- Unit
- $1.67/oz
- Checked
- Sep 28
Sephora
$20.00
Saffron & Cedar Extra-Strength Aluminum-Free Deodorant
- Unit
- Check source
- Checked
- Sep 28
Different or missing unit; confirm pack size at the source.
Open retailer sourceUlta
$28.00
Arlington Roll-on Deodorant
- Unit
- Check source
- Checked
- Sep 28
Different or missing unit; confirm pack size at the source.
Open retailer source| Store | Price | Item | Checked | Source |
|---|---|---|---|---|
WalmartBest unit value High confidence | $4.98 | Degree Antiperspirant Deodorant 72-Hour Sweat & Odor Protection Sexy Intrigue Antiperspirant Deodorant For Women with Body Heat Activated Technology, 2.6 oz $1.92/oz | Sep 28 | Open |
CVS Medium confidence | $5.79 | Degree Advanced 72-Hour Motionsense Antiperspirant & Deodorant Stick, Sexy Intrigue, 2.6 OZ $2.23/oz | Sep 28 | Open |
WalgreensWalgreens page Medium confidence | $9.79 | Dove Men+Care Deodorant Stick Clean Comfort $3.26/oz | Sep 28 | Open |
Sam's Club Medium confidence | $11.01 | Degree Men Antiperspirant Deodorant, Cool Rush, 2.7 oz., 5 pk. $4.08/oz | Sep 28 | Open |
Whole Foods Market Medium confidence | $13.99 | Schmidts Deodorant, Rose Vanilla Deodorant, 2.65 OZ $5.28/oz | Sep 28 | Open |
Dollar Tree Medium confidence | $1.25 | Arm & Hammer Essentials Deodorant Towelettes, 30 ct. 30 ctDifferent or missing unit | Sep 28 | Open |
BJ's Medium confidence | $18.99 | Dove Men+Care Antiperspirant Deodorant Dry Spray - Extra Fresh, 3 pk./3.8 oz. $1.67/oz | Sep 28 | Open |
Sephora Medium confidence | $20.00 | Saffron & Cedar Extra-Strength Aluminum-Free Deodorant Check sourceDifferent or missing unit | Sep 28 | Open |
Ulta Medium confidence | $28.00 | Arlington Roll-on Deodorant Check sourceDifferent or missing unit | Sep 28 | Open |
Walgreens buying notes
What to check for deodorant
Walgreens can be a useful baseline, but final value still depends on the exact listing and cart.
- Check the exact pack size, count, scent, flavor, or formula before comparing prices.
- Sign in and clip eligible offers before checkout so the account can recognize them.
- Compare the local-store price with the online cart and read required-quantity terms.
- Use the all-store tracker when Amazon, Walmart, Target, Costco, or drugstores might beat the Walgreens price.
Next step
Need the full buying checklist?
The price guide explains unit sizing, timing, rewards, and buying mistakes for this category.
Read the guideMore Walgreens categories
Keep checking related categories



